Lajmi i fundit

Meta firmos ndryshimet ne qeveri, Arben Ahmetaj dekretohet serish minister

Presidenti Ilir Meta dekreton në postimin e Ministrit të shtetit për Rindërtim, Arben Ahmetajn. Emri i Ahmetajt u propozua sot nga kryeministri Edi Rama.

Kryeministri Edi Rama i propozoi sot Presidentit Meta, dekretimin e Arben Ahmetaj si ministër i Shtetit për Rindërtimin, ndërkohë që Presidenca konfirmoi vullnetin pro dekretit, përmes zëdhënësit Tedi Blushi.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Artikuj te ngjashem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close