Bota

Karteli i droges sulmon komisariatin e policise, ekzekutohen tre oficere

Lufta me bandat e drogës në Meksikë vijon të shkaktojë viktima, madje edhe policë të vrarë.

Diten e djeshme, karteli më i madh i drogës në Meksikë, Jalisco New Generation, ka sulmuar rajonin e policisë në Villagrán, Guanajuato, ku janë vrarë 3 policë, janë plagosur 2 të tjerë, ndërsa janë rrëmbyer edhe 4 zyrtarë, mes të cilëve edhe një gjykatës.

Pasi u larguan, anëtarët e kartelit lanë edhe një banderolë me mesazhe që kërcënonin këdo që ishte aleat me José Antonio Yépez Ortiz, udhëheqës i kartelit Santa Rosa de Lima. Të dy grupet kriminale janë në luftë që nga dhjetori i vitit 2017.

Në mesin e muaj tetor, anëtarët e kartelit Jalisco ekzekutuan 14 oficerë policie në një ngjarje të rëndë të ndodhur në Michoacán.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Artikuj te ngjashem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close