Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Del jashte funksionit Gjykata e Lezhes, gjyqet do te zhvillohen ne godinen e prokurorise

Pas realizimit të dy akteve të ekspertimit janë konstatuar se godina e Gjykatës së Lezhës paraqet rrezikshmëri për të kryer funksione normale, për shkak të dëmtimeve që ka marrë nga tërmeti i 26 Nëntorit.

Burime bëjnë me dije se prej dy jëvësh për shkak të kësaj situatë, çështjet immediate gjyqësore janë zhvilluar në ambjentet e Prokurorisë së Lezhës.

Ndërkohë e kontaktuar nga mediat kryetarja e Gjykatës së Lezhës, Ornela Naqellari, ka pohuar se godina ka dëmtime në strukturë dhe kollona.

Leave A Reply

Your email address will not be published.