Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Termeti, Ahmetaj: Deri tani 10 milione euro ndihma te arketuara, presim edhe 25

Kryetari i Komitetit te rindertimit Arben Ahmetaj ka thene se shteti shqiptar deri tani ka mledhur 10 milione euro ndihma per banoret e prekut nga termeti.

“Ne kemi mbledhur deri tani rreth 10 milione euro dhe kemi premtime zyrtare edhe per 25 milione euro te tjera perfshire edhe 15 milione qe ka ofruar BE”, tha Ahmetaj ne Opinion.

Aty folen edhe Elvis Naci i cili tha se deri tani ka mbledhur 6.5 milione euro dhe Arber Hajdari qe tha se ka mbledhur 1.2 milione euro ndihma ushqimore e rroba dhe 2 milione euro financime.

Leave A Reply

Your email address will not be published.