Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Sulm me arme zjarri ne spital, vriten 6 persona, autori ne arrati

Të shtëna me armë janë regjistruar mengjesin e kësaj të marten ë një spital në Republikën e Cekisë.

Më konkretisht ngjarja e rëndë është regjistruar në qytetin Ostrava në verilindje të vendit.

Deri tani bilanci është 6 të vdekur dhe disa të plagosur.

Ministri i Brendshëm, Jan Hamacek deklaroi se një person I armatosur rreth 1 metër e 80 cm hyri në spitalin Universitar të Ostravës dhe nisi të qëllojë me armë drejt personelit dhe pacienteve.

Autori arriti të arratisej e për këtë arsye janë vënë në dispozion forcat speciale ceke, mjete te blinduara dhe helikoptere për ta kapur.

Leave A Reply

Your email address will not be published.