Shendetesi

Rrezikoni jeten, mos flini kurre me drite gjumi ndezur

Një studim i ri ka zbuluar një të vërtetë të frikshme për jetën tonë.

Nëse jeni nga ata persona që nuk flini dot pa një dritë natën, kemi lajme të këqija shkruan albeu.com.

Dritat e gjumit natën rrisin rrezikun e një ataku në zemër ose edhe për sëmundjet kardiovaskulare.

Kjo pasi drita zvogëlon prodhimin e një hormoni që ul presionin e gjakut.

Prandaj herën tjetër, mendohuni dy herë para se të flini me atë dritën e vogël ndezur.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Artikuj te ngjashem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close