Bota

Furgoni me eksploziv perplaset me bazen ushtarake, nderrojne jete 10 persona

Një kamikaz që drejtonte një furgon të mbushur me eksploziv ka shkaktuar një tragjedi të vërtete në provincen Helmand në Afganistan.

Mjeti plot me lende eksplozive u përplas me derën e një baze ushtarake në Nad Ali të Helmandit.

Të paktën 10 ushtare dhe forca të sigurisë gjetën vdekjen.

Atentati u mor përsiper nga talebanet.

Ky sulm vjen dy ditgë pas nisjes së bisedimeve të paqes mes rebeleve xhihadiste dhe diplomateve të lartë amerikan në Doha të Katarit.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Artikuj te ngjashem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close