Kosova - Rajoni

Dy vëllezër nga Kosova dhurojnë 180 mijë franga për të prekurit e tërmetit

Dy vëllezër nga Kosova që jetojnë në Zvicër, kanë dhuruar këtë të dielë në emisionin “Shqiptarët për shqiptarët” një shumë të konsiderueshme parash për shqiptarët e prekur nga tërmeti, posaçërisht për banorët e Thumanës.

Dy të rinjtë i kanë grumbulluar me nismën e tyre paratë në një total prej 180 mijë frangash zviceriane.

Ndërkaq, shumë qytetarë shqiptarë po ndihmojnë të prekurit nga tërmeti.

Kontribuesit janë shqiptarë që jetojnë në Gjermani, Zvicër, Itali.

Elvis Naçi tha se do të nisë ndihma nga banorët, të cilëve iu kanë humbur të afërmit.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Artikuj te ngjashem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close