Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Çuçi: 18 ndërtues në Durrës të gatshëm për rikonstruksionin e apartamenteve të dëmtuara nga tërmeti

Tërmeti i tmerrshëm i 26 nëntorit dëmtoi me mijëra banesa.

18 ndërtues kanë shprehur gatishmërinë e tyre për rikonstruksionin e apartamenteve që nuk kanë dëmtime në strukturë.

Kështu është shprehur Koordinatori për menaxhimin e krizës nga tërmeti, Bledi Çuçi, gjatë mbledhje së radhës së Këshillit të Ministrave.

“Lidhur me rikuperimin e dëmeve kemi një angazhim të shtuar të firmave të investitorëve dhe ndërtuesve që kanë ndërtuar pallatet të cilat janë dëmtuar. Vetëm në Durrës ka shkuar në 18 numri i atyre që kanë shprehur vullnetin dhe po bëjnë letrat dhe procedurat për të filluar ato meremetime ku kemi vetëm pjesën murale”- u shpreh Çuçi.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet