Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Armando Sadiku gjen rrugën e golit

Sulmuesi i kombetares shqiptare Armando Sadiku ia ka dalë të shënojë për skuadrën e Malaga, këtë herë jo nga pika e bardhë e penalltisë.

Sulmuesi i kombëtares shqiptare ndëshkoi Tenerife pas 27 minutash lojë.

Sadiku u tregua i saktë pas një goditjeje këndi. Topi i mberritur në zonë u shfrytëzua nga sulmuesi i kombëtares shqiptare, i cili nuk fali dhe realizoi.

Malaga i ka jetike tre pikët dhe do mundohet deri në fund ta mbrojë këtë fitore. Për Sadikun ky ishte goli i pestë në kampionat.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.