Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Gruaja 82-vjeçare gjen mijëra euro në rrugë, veprimi i saj habiti të gjithë

Mijëra euro. Këto janë zbuluar nga një grua 82 vjeçe që po ecte në rrugët e Vicenzës dhe nuk u mendua dy herë por shkoi në rajonin më të afërt të policisë.

Kjo është një shenjë ndershmërie, e pazakontë në ditët e sotme. Ajo po kalontë në rrugën mes Battaglione Framarin dhe Legione Antonini, kur gjeti një zarf në tokë, pa emër dhe adresë.

E shtyrë nga kurioziteti, hapi zarfin dhe pa mijëra kartëmonedha euro, të cilat i dorëzoi tek një agjent i policisë.

Policia ka nisur hetimet që të gjejë pronarit por ligji thotë se nëse askush nuk i kërkon brenda një viti, paratë do ti kthehen personit që i gjeti./zeri

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.