Lajmi i fundit

Çfare ndodhi tek pallati 12 katesh ne Lezhe? Pjerin Ndreu sqaron incidentin me Lleshajn

Pas një debati të gjatë me banorët, ministri pati dhe replika të forta me një nga inxhinierët e Bashkisë së Lezhës. Në pallatin në fjalë, banon dhe vetë kryetari i Bashkisë së Lezhës, Pjerin Ndreu, dhe sipas banorëve dhe inxhinierëve, ka qenë vetë Ndreu që ka folur për dëmtime të rënda në pallat.

Por ky i fundit, ne nje lidhje direkte në Open dje shpjegoi incidentin e ndodhur ku tha se mendimi i i zotërisë që debatoi me Lleshaj nuk ishte i pjekur.

“Është Drejtori i Urbanistikës së bashkisë. Është një djalë i shkëlqyer, arkitekt. Ai ka dhënë mendimin e tij aty, nuk ishte mendim që u përkrah dhe nuk ishte mendim i pjekur, ndoshta ambjenti ku është thënë nuk ka qenë ambjenti i duhur.

Aty ku thotë që e thotë kryetari është në kontekstin që duhet sjellë një grup tjetër për të bërë inspektimet, pasi unë ndodhem aty si kryetar i bashkisë por edhe si banor i pallatit”- tha Ndreu.

“A ka një raport final të pranuar nga qytetarët?- e pyeti Eni Vaisili.

“Opinioni dhe vendimi që bashkohen të gjithë, përjashtu ndonjë është se pallati nuk është i rrezikshëm”- vijoi Ndreu.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Artikuj te ngjashem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close