Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Termeti “ngrin” gjykatat ne Tirane, Durres e Lezhe, KLGJ pezullon punen

Këshilli i Lartë Gjyqësor ka vendosur të pezullojë punën në të gjitha gjykatat e tre qarqeve, në të cilët është shpallur gjendja e jashtëzakonshme, pas tërmetit katastrofik të 26 nëntorit.

Përkatësisht, është pezulluar puna në gjykatat e Tiranës, Durrësit dhe Lezhës, për të cilat KLGJ ka urdhëruar të vlerësohen kushtet e ambienteve të këtyre institucioneve.

“Shkak gjendja pas fatkeqësisë natyrore nga tërmeti. Të vlerësohen kushtet e ambienteve të gjykatave. Të eliminohet çdo rrezik në ambientet e gjykatave”, thuhet në njoftimin e KLGJ.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet