Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Rama apel mediave: Mos na detyroni te bejme ate qe nuk ua pret mendja

Kryeministri Edi Rama postoi një tjetër paralajmërim ndaj mediave. Ai tha se edhe Japonia merr masa ekstreme ndaj mediave private në këto raste.

“Mos na detyroni të bëjmë atë që nuk ua rrok imagjinata,” tha Rama.

Gjatë periudhës së gjendjes së jashtzakonshme të fatkeqësisë natyrore, Japonia ka masa ekstreme për mediat private, që mesa duket edhe në Japoninë e urtësisë së vjetër, paskan qenë taksirat mbi taksiratin e madh të tërmetit! Mos na detyroni të bëjmë atë që s’ua rrok imagjinata!

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet