Unaza e Re dhe nje pjese e Tiranes pa energji, ja çfare ka ndodhur

Aktualitet

Një pjesë e Unazës së Re dhe zonës së Yzberishtit kanë mbetur pa energji ditën e sotme.

Lajmin e bën të ditur vetë OSSHE, që njofton se shkak është bërë djegia e automateve në një kabinë.

‘Per shkak te nje defekti ne kabinen private "Bruci" ku jane djegur automatet, kanë mbetur pa energji pjesërisht zona e Unazës së Re dhe një pjesë e Yzberishtit.

Grupet e avarisë së OSHEE janë në terren dhe po punojnë për riparimin e defektit’-thuhet në njoftimin e OSSHE.

ME TE LEXUARAT