Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Shqiptari i Amerikes ploteson shumen per banesen e dy jetimeve, djali shperthen ne lot

Vuajtjet dhe lotët e Nadias dhe Faikut duket se mbaruan, pas surprizës së papritur të emisionit “Shqiptarët për shqiptarët”.

Gjyshja e tyre Pupi siç e qujnë nipërit nuk mund ta imagjinonte kurrë se ne momentin kur po përshëndeste Elvisin ajo do futej në banesën e re që ndodhet një kat poshtë banesë së Erjonës. Gjithçka ishte e papritur dhe surprizë.

foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri 1234567891011121314PreviousNext
Në studio Sidriti tha se banesa u gjet në kohë rekord madje në një kat poshtë banesës së Erjonës. Shtëpia u mobilua falë donacioneve të shqiptarëve.

Ka qenë një shqiptar me banim në Shtetet e Bashkuara i cili ka dhuruar gjysmën e shumës pra 20.000 dollarë për të blerë banesën në fjalë. Donatori kishte vetë të bijën dhe vendosen që Nadian ta kishin si vajzën e tyre dhe t’i mundësojnë bashke me shqiptaret e tjerë te kenë një shtëpi.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet