Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Kavaje/ 4 femije perfundojne ne spital nga spray helmues

Disa nxënës të një shkolle në Golem, në rrethana ende të paqarta janë paraqitur me shenja helmimi në spital.

Nga të dhënat mësohet se 4 nxënës janë paraqitur në Urgjencën e Spitalit të Kavajës, ku po marrin mjekimin e nevojshëm. Nga hetimet paraprake rezulton se helmimi ka ardhur nga një spray me përbërje spec djegës dhe alkool

Kujtojmë se kjo nuk është hera e parë kur grupe nxënësish helmohen, kryesisht ndaj produkteve që konsumojnë pranë shkollave. Rasti i fundit ishte ai në Dibër, ku disa nxënës u helmuan nga kundradjersë.

Pritet që të tjera detaje të dalin në dritë nga ngjarja në fjalë.

Leave A Reply

Your email address will not be published.