Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Horoskopi i dites, 22 nentor 2019

Dashi

Do të ndiheni të mbushur plot dashuri. Nëse keni ndjenja për dikë, është dita e duhur për t’i shprehur. Rekomandohet të organizoni një darkë romantike dhe të ftoni personin që dashuroni. Ekziston, gjithashtu, mundësia për të takuar një mik të vjetër. Përgatituni për gjithçka.

Demi

Teksa do të pastroni apo riparoni disa gjëra në shtëpi, ndoshta do t’ju lindë dëshira të bëni ridekorim. Largoni gjërat e vjetra dhe mos shihni më pas. Sa i përket anës profesionale do të jetë një ditë e zakonshme dhe e qetë.

Binjakët

Mund të merrni një informacion mjaft të rëndësishme gjatë ditës së sotme. Kjo mund t’ju hapë dyert si në aspektin personal ashtu edhe profesional. Mund të mësoni më shumë rreth teknologjisë dhe të përmirësoni aftësitë tuaja artistike.

Gaforrja

Përmirësimi i komunikimit me miqtë dhe familjarët tuaj do t’ju ndihmojë shumë. Gjithashtu, do të arrini të përmbushni një detyrë mjaft të rëndësishme, për të cilën keni disa javë që punoni. Bëni kujdes me anën financiare.

Luani

Përmirësimi i marrëdhënies me partnerin/partneren ose me një mikun tuaj do t’ju bëjë të ndiheni optimist për të ardhmen. Do të keni ide mjaft të mira për jetën në muajt në vijim. Megjithatë mos u nxitoni me plane të shpejta.

Virgjëresha

Do të keni dëshirë të bëni dhurata për të afërmit dhe miqtë tuaj të ngushtë. Megjithatë bëni kujdes të mos e teproni me shpenzimet. Beqarët e kësaj shenje do të bëjnë të pamundurën për një takim romantik me personin që dashurojnë.

Peshorja

Të biesh në dashuri me shikim të parë është diçka që nuk e kishit menduar kurrë që mund të ndodhte. Lidhja romantike me personin në fjalë mund edhe mos të realizohet, por takimi me të do t’ju bëjë të ndiheni të plotësuar. Sensi i aventurës mund t’ju bëjë të ndërmerrni një udhëtim në një vend të largët.

Akrepi

Do të dëshironit shumë të mësonit një profesion të ri dhe do të doni të mësoni sa më shumë rreth tij. Mos hezitoni dhe provoni veten tuaj. Mendoni pozitivisht, angazhohuni seriozisht pasi vetëm kështu mund t’ia dilni mbanë.

Shigjetari

Vlerësoni aftësitë tuaja në punë dhe mos u bëni pesimist nga kritikat që mund t’ju bëjnë. Jepini kurajo vetes dhe ecni përpara. Sa i përket marrëdhënies suaj në çift, partneri/partnerja juaj do tregohet mjaft mbështetës ndaj jush.

Bricjapi

Një qëllim i përbashkët mund të krijojë atmosferë më pozitive në karrierën tuaj. Ka gjasa që të keni rritje të të ardhurave. Mos u befasoni nëse ndryshoni krejtësisht drejtim në profesionin tuaj.

Ujori

Ekziston mundësia që planet tuaja për ditën e sotme të mos realizohen plotësisht për shkak të disa pengesave. Përpiquni të bashkëpunoni me miqtë për të kaluar pengesat në fjalë. Sa i përket anës profesionale, do të jetë një ditë produktive.

Peshqit

Ndjenja e pasigurisë do t’ju bëjë të mos ndiheni komod dhe do të sjellë probleme tek ju. Miqtë dhe familjarët do t’ju mbështesin, por duhet të tregoheni të hapur me ta. Mos hezitoni të shprehni mendimin tuaj, pavarësisht sesa efikas mund të rezultojë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet