Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Vodhi 31 shishe vere dhe shampanje, e gjejne te dehur në bodrum

Një burrë ka vjedhur 31 shishe verë dhe shampanjë në bodrumin e një ndërtese apartamentesh dhe është kapur nga policia i dehur në të.

Ngjarja ndodhi në Menzingen, në kantonin zviceran të Zug. Sipas policisë në Zug sot, oficerët janë thirrur të premten nga një banor i godinës, i cili raportoi praninë e një të huaji në garazhin nëntokësor.

Kur policët kërkuan, ata gjetën hajdutin në gjendje të dehur, kështu që për shkak të gjendjes së tij shëndetësore, ishte i nevojshëm shtrimi në spital.

Vjedhja është kryer nga një 38-vjeçar banor zviceran. Me sa duket burri do të kishte kaluar disa ditë në bodrume duke rrëmbyer sa më shumë shampanjë.

Ndër verërat e marra nga pronari i ligjshëm, për një vlerë totale prej 2000 frangash zvicerane, ka edhe një Dom Perignon dhe disa shishe Chateau Mouton Rothschild.

38-vjeçari do të duhet të përgjigjet për vjedhjen përpara Ministrisë Publike të Kantonit të Zug.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet