Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Meta shpall vendimin: Referendum për Kushtetuesen, Shqipëria jo e Ramës dhe palacove

“Larg duart nga gjykata kushtetuese”. Kështu ka deklaruar diten e sotme presidenti Ilir Meta pas vendimit të KPA për shkarkimin e anetarit te gjykatës Kushtetuese Besnik Muci.

Meta ka folur në dalje të presidences, duke thene se zgjidhja e kësaj situatë është vetëm një, referendumi.

“Zgjidhja e vetme është referendumi, që unë dhe qytetarët të marrin në dorë fatin e vendit dhe sovranitetin përballë Edi Ramës dhe disa palacove që duan të marrin nën kontroll gjykatën Kushtetuese”, tha Meta.

Ai theksoi se disa nepunes te ambasadave te huaja jane sjellur si palaco duke cenuar imazhin e vendeve qe perfaqesojne duke duke u bere njesh me pushtetin e Edi Rames.

Sipas Metes, kane qene keto “palaco” qe i kane dhene garanci Ardian Dvoranit, si kryetar i KED te kryeje manovrat qe kane ndodhur me listat e emerimeve ne Gjykaten Kushtetuese./lajmifundit.al

Leave A Reply

Your email address will not be published.