Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Gjesti i pazakonte i Metes, nderon gardistin para sulmit ndaj Rames e ambasadave

Presidenti i Republikes Ilir Meta ka reaguar diten e sotme ne lidhje me debatin per gjykaten Kushtetuese.

Me tone te forta adresuar kryeministrit dhe disa ambasadoreve qe i cilesoi palaco, Meta ka theksuar se do ti drejtohet qytetareve per mbajtjen e nje referendumi ne lidhje me konfliktin qe ka me mazhorancen.

Por ajo qe ka rene ne sy diten e sotme ne reagimet e Metes, nuk kane qene vetem deklaratat e tij dhe permbajtja e tekstit.

Nje gjest i pazakonte i Metes, ishte nderimi qe ai i beri efektivit te Gardes se Republikes ne oborrin e presidences ne Tirane, para se te dilte para medias.

Nuk dihet nese me kete akt Meta ka dashur te kujtoje se eshte Komandant i Pergjithshem i Forcave te Armatosura./lajmifundit.al

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet