Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Arber Cekaj “hap letrat” ne gjykate: Pse e ndaluat operacionin e 613 kg kokaine, kush fshihet pas?!

Biznesmeni Arber Cekaj ka shperthyer sot ne gjykate me akuza te forta ne drejtim te policise dhe prokurorise. Ai ka theksuar se aksioni i kapjes se 613 kg droge ne kontejneret e porositur prej tij me banane jashte vendit, ka qene teresisht i manipuluar per te fshehur nje grup te njohur kriminal.

Deklarata e Cekajt ne gjykate:
Unë dhe këta të tre jemi këtu se prokuroria duhet t’u thoshte italianëve se operacioni përfundoi me sukses. Që të gënjenin të huajt që prokuroria po punon e pavarur nga politika. Na arrestuan për të fshirë një grup të strukturuar shumë të famshëm.

Nuk e dija që qenkam kaq i famshëm që kolumbianët te më bënin dhuratë kaq drogë, pse nuk e vazhduat aksionin që unë të fusja duart tek droga? Pse e ndërpretë aksionin?

Të isha kaq i zgjuar nuk do shisja banane, po do kisha makina e vila. Unë nuk e kuptoj pse doni ta çoni këtë çmenduri deri në fund për të mbrojtur persona të tjerë.

Mendoni ju se Guarda di Finanza nuk e kishte konstatuar ngarkesën? Ata e konstatuan dhe e lanë qe të shkohej te autorët dhe të zbulohej rrjeti i vërtetë.

Po si mendoni që unë i lashë një 20 vjeçari gjithë këtë investim pa u siguruar, si mund ta lija unë gjithë këtë drogë në dorë të dy të rinjve, Donaldo Lushaj jeton me qira , mirë unë që qenkam budalla dhe skam vila e luks po edhe ky?

Unë nuk jam kriminel, kur më arrestuan në gjermani bëja shaka me policët, kjo prokurori ka bërë komplot ndaj meje.

Kam qenë jam dhe do jem i pafajshëm, më gjykoni në bazë të provave e fakteve.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet