Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

“Zgjedhje te parakohshme”/ Zbulohet kerkesa e opozites ne takimin me Meten

Janë zbardhur detaje të reja nga takimi 90-minutësh i Presidentit të Republikës, Ilir Meta, me krerët e opozitës së bashkuar jashtëparlamentare, kryesuar nga Lulzim Basha.

Burime nga mbledhja i thanë se: Osman Stafa, se opozita i bashkuar i ka kërkuar Kreut të Shtetit zgjedhje të parakohshme.

Gjithashtu, në takim opozita është zotuar për angazhim në Reformën Zgjedhore, teksa është shprehur se brenda javës do të publikojë një draft për këtë reformë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet