Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Pas Metes, Basha do takohet edhe me ambasadorin e BE-se

TIRANË

Pas takimit të kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe aleatëve të tij me Presidentin e Republikës, Ilir Meta, pritet që në selinë e PD-së të shkojë pas pak minutash për një takim edhe ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri, Luigi Soreca.

Pritet që theksi i bisedës të vihet tek klima politike, e cila në fakt duket se po agravohet më tej, sidomos për procesin e anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese ku palët akuzojnë njëra tjetrër për kapjen e këtij institucioni.

Leave A Reply

Your email address will not be published.