Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Alvini me i lumtur se kurre, poston video e foto duke luajtur pasi shpetoi nga Siria

11-vjecari shqiptar Alvin Berisha tashmë njihet për historinë e trishtë që na mbajti të gjithë në interes për më shumë se një muaj se çfarë po ndodhte me fatet e vogëlushit.

Ai arriti që të bashkohej me familjen e tij dhe tashmë po shijon jetën si një 11-vjeçar normal.

Së fundmi ai është bërë edhe pjesë e rrjeteve sociale ku ka hapur Instagram dhe poton aty foto dhe video nga jeta e tij e përditshme.

Alvin Berisha u be i njohur per te gjithe pas publikimit te historise se tij ne emisionin Le Iene ku babai i tij kerkonte kthimin e djalit te cilin ia kishte marre e shoqja ne menyre te pa autorizuar e cila kishte gjetur vdekjen pas mberritjes ne Siri.

Pasi mbeti jetim Alvini mbahej ne kampin Al Hol ne Siri dhe u lirua vetem pas nderhyrjes se shtetit italian dhe atij shqiptar.

Leave A Reply

Your email address will not be published.