Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

182km/h ne Autostraden Tirane-Elbasan, policia: Mos nxitoni per te arritur fundin

Në rrugën Tiranë-Elbasan vijon kontrolli me radar nga Policia Rrugore. Gjatë monitorimit, një 27 vjerçar është kapur nga radari duke lëvizur me 182 km/h.

Në reagimin e policisë theksohet se ky veprim është i papranueshëm sidomos në kushtet kur rruga ka trafik dhe rreziku i përfshirjes në aksident është evident.

Reagimi

Vijon kontrolli me radar, për të parandaluar aksidentet rrugore që vijnë si pasojë e shpejtësisë mbi normat e lejuara.

E papranueshme shpejtesia me të cilën 27-vjeçari nga Tirana drejton automjetin, 182 km/h në një orar kur rruga është me trafik të plotë dhe rreziku për t’u përfshirë në ngjarje rrugore është evident.

Mos nxitoni për të arritur fundin. Vetëbesimi i tepruar dhe neglizhenca ndaj kufizimeve dhe rregullave të qarkullimit rrugor, mund të sjellë pasoja fatale dhe të pariparueshme për ju dhe përdoruesit e tjerë të rrugës.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet