Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Momente tmerri ne France, shembet ura, humb jeten 15-vjeçarja

Një ngjarje tragjike ka ndodhur në Francë, ku nga shembja e një ure ka humbur jetën një vajzë 15-vjeçare.

Ngjarja ka ndodhur në orët e para të ditës së sotme, ku sipas autoriteteve vendase, një makinë, një kamion dhe një automjet tjetër, kanë përfunduar në lumë.

Deri më tani, bëhet me dije se janë shpëtuar katër persona, por ka frikë se mund të ketë të tjerë të zhdukur. Ura që u shemb lidh qytetet Mirepoix-sur-Tarn dhe Bessieres, 18 milje në veri të qytetit të Toulouse, tha shërbimi i zjarrfikësve.

Sipas raporteve të mediave të huaja lokale, viktima, vetëm 15 vjeçe, kishte qenë në një makinë me prindërit e saj në kohën e shembjes së urës.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet