Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Korçe/ Grabitet Kisha e Shen Thanasit, autoret marrin 4 arka me para

Kisha e Shën Thanasit në Korçë ka rënë pre e grabitjes, gjatë natës së kaluar. Persona të paidentifikuar kanë vjedhur Kishën në orët e vota, duke dëmtuar derën e pasme.

Autorët kanë shkatërruar dhe grabitur katër arka të lekëve të besimtarëve dhe një arkë të qirinjve.

Ndërkohë, grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për të zbuluar shkaqet dhe rrethanat e kësaj ngjarjeje, si dhe për të identifikuar e kapur autorët.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet