Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Femija 6-vjeçar i jep makinës me 130 km/h ne autostrade

Një nënë po hetohet nga policia ruse dhe shërbimet e kujdesit ndaj fëmijëve pasi një video e djalit të saj duke ecur në rrugë me rreth 130 km/h u bë virale në internet.

Agina Altynbayeva vendosi 6-vjeçarin në timon e mjetit tip “Hyundai Solaris” dhe e lejoi të ngiste makinë në një autostradë bosh në rajonin e Tatarstan.

Pamjet tregojnë fëmijën në timon ndërkohë që makina arrin shpejtësinë 130 km/h.

Përpos ngasjes në makinë nën moshë, djali tejkalon edhe limitin e shpejtësisë në rrugë prej 120 km/h.

Sipas disa mediave djali ka bërë operacion në këtë verë.

Ndërsa nëna e tij 29-vjeçare reagoi ndaj kritikave në mediat sociale duke shkruar: “Jetoj siç dua. Nuk pendohem për asgjë. Jam e qetë për gjithçka. Nuk kam nevojë për komentet tuaja.”

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet