Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Basha si i pandehur, sot eshte afati i fundit per dorezimin e dosjes

Sot është afati i fundit i Prokurorisë së Tiranës për të dërguar dosjen e Lulzim Bashës në gjykatë.

Pak ditë më parë prokurorët e dosjes i kanë dërguar një relacion drejtueses së Prokurorisë së Tiranës, Elisabeta Imeraj, për mbylljen e hetimeve. Afati përfundimtar është ora 16:00 e ditës së sotme. Me ligjin e ri, kompetent është prokurori i çështjes.

Pritet të caktohet gjyqtari paraprak, i cili do të vendos nëse do të kaloj çështjen për gjykim, apo do t’a rikthejë edhe njëherë Prokurorisë së Tiranës për hetim.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet