Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Basha konfirmon, takimi me Presidentin neser ne ora 9:00

Pas takimit me fermerët në Lezhë, Basha tha për gazetarët se kapja e institucioneve është plani i vetëm i kësaj qeverie, prandaj duhet ndaluar një orë e më parë.

Në deklarimin e tij Kreu i PD, Lulzim Basha ka konfirmuar se takimi me Presidentin Ilir Meta do të zhvillohet nësër në orën 09:00.

“Kapja e institucioneve është plani i vetëm i kësaj qeverie prandaj duhet ndalur 1 orë e më parë”, tha Basha.

“Dhe thirrja e shqiptareve që degjuam dje në stadium duhet t’ja vëmë mirë veshin është thirrja për ndryshim është thirrja për ti dhënë fund krizës politike përmes zgjedhjeve të parakohëshmeve parlamentare dhe lokale në një ditë”

“Fetësen e zotit Meta e kam pranuar dhe konfirmuar, do te takohem nesër në oren 9”, tha kreu i opozitës duke ju përgjigjur pzotivisht thirrjes e Presidentit të Republikës për tu takuar me aktorë politikë por jo vetëm pas tentaivës së hapur të maxhorancës për kapjen e Gjykatës Kushtetuese.

Në takim do të jënë bashkë më Bashnë edhe kreret e partive aleate të opzitës.

Leave A Reply

Your email address will not be published.