Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Mbyllet ndeshja, Shqiperia mundet nga Franca 0-2

Minuta 93 – Ka perfunduar ne stadiumin Arena Kombetare ndeshja mes Shqiperise dhe Frances. Rezultati i takimit 0 – 2 konfirmoi pamundesine e kombetares shqiptare per te shenuar qofte edhe nje gol te vetem ne kete ndeshje qe u perjetua nga shqiptaret si nje feste per shkak te inagurimit te stadiumit.

Minuta e 31- Antoine Griezmann shenon ne porten e Shqiperise pas nje aksioni te nderlikuar e te gjate te Francez e cila manovron lirshem para portes kuqezi si pasoje e gabimeve te mbrojtjes tone.

Minuta e 8 – Nje faull i Hysajt ne zonen para portes i eshte dashur Frances qe me nje goditje denimi ne minuten e 8 te shenoje golin e pare ndaj Shqiperise.
Ka qene Corentin Tolisso ai qe ka arritur te shenoje duke prekur rrjeten e Shqiperise nga goditja e denimit ne zonen para mbrojtjes kuqezi.

Ndeshja:
Franca hidhet në fushë me formacionin 4-2-1-3, një vendosje që lehtësisht kthehet në 5-2-1-3. Në sulm janë Giroud dhe Ben Yedder të mbështetur nga mrapa nga Griezmann. Bie në sy mungesa e Loris i cili zëvendësohet nga Mandanda.

Nga ana tjeter trajneri Edi Reja ka zgjedhur të hidhet në fushë me formacionin 4-3-1-2. Në portë ndodhet Berisha ndërsa në mbrojtje Hysaj, Gjimshiti, Dermaku dhe Veseli.

Në mesfushë janë Gjasula, Bare dhe Lenjani. Sulmi përbëhet nga Balaj dhe Manaj që mbështeten nga Qose.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet