Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Paralajmerimi i Bashës: Kush komandon krimin nga burgu do i ‘prihet’ gjuha

“Kush është në burg dhe komandon krimin prej aty do t’i ‘prihet’ gjuha dhe nuk do të komandojë më prej aty”. Ky ka qenë paralajmërimi i kryetarit të PD-së Lulzim Basha për të gjithë eksponentët e krimit që sundojnë ende nga burgu, ku mes tyre përmendi edhe Aldo Baren. Në një takim me fermerët e Myzeqesë së Divjakës Basha tha se ende janë evidente rastet kur bota e krimit sundon nga burgu, duke shtuar se ai do të drejtojë një qëveri që do të vijë nga zgjedhjet e lira dhe të ndershme.

“Në kushtet e sotme me fat është ai që del fyt e fyt, shumica jeni të zhytur në borxhe dhe merrni borxhe për të larë borxhe. askush nuk i kupton këto në kalçeton e korrupsionit. Unë jam këtu për ti kuptuar gjërat me sytë e shqiptarëve. Zgjidhja që ne ofrojmë është zgjidhje e përbashkët që buron nga ky bashkëbisedim dhe nga një qeveri e dalë nga vota e lirë e juaj. Nuk do të jetë një qeveri e dalë nga krimi, nga Rrajët e Rrumat që diktojnë sot në qeveri. Zgjidhja do të vijë nga zgjedhjet e lira e të ndershme. Ne po punojmë që ju të zgjidhni sa më shpejt qeverinë që ju ofron programin që ju mendoni se është më i miri për ju. Kush është në burg dhe ka lidhje me krimin do t’i ‘prihet’ gjuha. Nuk do të komandojnë nga burgu e të bëjnë afera. Duan të kapin drejtësinë sepse e dinë se çfarë i pret nga drejtësia e vërtetë për zollumet që kanë bërë”, theksoi Basha.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet