Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Ndeshja Shqiperi-France, shifra rekord qe FSHF ka fituar me biletat

Sot e gjithë vëmendja  e gjithë vëmendja do të ndalet  tek “Air Albania” ku kombëtarja shqiptare do të përballet me Francën.

21.700 bileta janë shitur për ndeshjen kundër kampionëve të botës, ndërkohë që kërkesat ishin 100 mijë.

Ndërkohë, rreth stadiumit nuk shihen as persona që zakonisht përpiqen të shesin bileta në treg të zi.

Përveç “yjeve” që ka në përbërje ekipi francez, interes të madh për këtë ndeshje ka zgjuar edhe inaugurimi i stadimit të ri “Air Albania Stadium”.

45 milionë lekë ka fituar Federata Shqiptare e Futbollit nga shitja e biletave për ndeshjen Shqipëri-Francë. Kjo është shifër rekord sa i përket fitimit të siguruar nga shitja e biletave për një ndeshje.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet