Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Avioni me pasagjere shperthen ne flake pas momente pas uljes

Një avion Boeing 737-800 i menaxhuar nga një kompani me kosto të ulët ukrainase, ka shpërthyer në flakë pak momente pasi mbërriti në aeroportin Sharm el-Sheikh në Egjipt.

Fluturimi nga Zaporizhzhia (Ukrainë) zbarkoi në pistë pa incidente, ndërsa po përpiqej të shkon në vendin e parkimit. Pasi avioni u ndal, papritmas shpërtheu një zjarr në mjetin kryesor të uljes së avionit.

Burimet lokale njoftojnë se shkak i incidentit ishte humbja e lëngut hidraulik në frenat e nxehta të avionit dhe se pasagjerët u evakuuan në mënyrë të sigurt.

Leave A Reply

Your email address will not be published.