Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Meta del ne deklarate te jashtezakonshme, publikon vendimin qe ka firmosur

Presidenti Ilir Meta ka dale ne ora 15.30 ne deklaraten e jashtezakonshme per media te cilen e kishte lajmeruar ne ora 14.00.

Kreu i shtetit ka deklaruar se ka vendosur qe diten e hene te paraqese ne prokurori kallezim penal per kryetarin e KED, Ardian Dvorani.

Sipas Metes, Dvorani ka kryer veprat penale te shperdorimit te detyres dhe pervetesimit te titullit ose detyres shteterore.

Meta lexoi kallezimin penal para mediave duke theksuar se Ardian Dvorani me dashje, ka kryer veprime mafioze qe kane sjelle anomali dhe probleme ne plotesimin e vendeve vakante ne gjykaten e Larte./lajmifundit.al

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet