Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Londer, kirurgu shqiptar realizon operacionin e rrallë: Më i vështiri i jetës sime

Kardiokirurgu i njohur shqiptar Kristo Papas ka realizuar një operacion shumë të vështirë në botë.

Ai ka njoftar në një postim se “një nga operacionet më të vështira në jetën time si kardiokirurg u realizua me sukses me ekipin tim”.

Papas ka publikuar dhe një skicë se si është realizuar ndërhyrja. Sipas doktorit shqiptar i cili punon në një prej spitaleve më të njohura në Londër, operacione të tilla janë të vështira dhe të rralla për rrezikun që kanë dhe shumë prej tyre janë me pasojë vdekjen.

Doktori është i njohur për ndërhyrje të rralla në botë të realizuara prej tij në Itali, Zvicër, Irlandë dhe së fundmi në Angli. Doktori shqiptar është ndër më të kërkuarit në botë për operacionet e vështira të zemrës.

Leave A Reply

Your email address will not be published.