Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Çmim marramendës, ja sa kushton çokollata më e shtrenjtë në botë

Nuk mendoj se ka ndonjë person që nuk e do çokollatën. Por këtu po flasim për një vepër të vogël arti, jo aq në pamje sa në shije.

Po flasim për çokollatën më të shtrenjtë në botë të bërë në Indi dhe kostoja e saj është 5.600 euro për kilogram!

Është një kombinim i trefishtë çokollatë i bërë nga kuzhinieri francez me yll Michelin, Philippe Contichini dhe do të dalë në një numër të kufizuar copash.

Përbërësit e çokollatës u mblodhën nga e gjithë bota. Ka, për shembull, kafe te marre nga Malet Blu ne Xhamajka, vanilje meksikane, çokollatë të bardhë nga Belgjika dhe lajthi Piedmont nga Mbretëria e Bashkuar, përbërës që rrisin me tepër çmimin!

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet