Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Termeti 7.4 balle godet shtetin, alarm per tsunami

Autoritetet konfirmuan se një tërmet i fuqishëm 7.4 ballë ka goditur Indonezinë ditën e sotme. Lëkundjet e forta janë regjistruar në orën 16.17, (12.17 lokale) ndërsa kishte një thellësi 62km.

Epiqendra e lekundjeve mesohet se ishte 134 kilometra në veriperëndim të ishujve Malaku në Indonezi, në detin Molucca dhe 140 km nga kryeqyteti.

Lëkundjet e forta janë ndjerë në disa qytete. Ndërsa autoritetet kanë lëshuar alarmin për cunami.

Sipas parashikimeve pas tërmetit një valë cunami mbi 300 km nga epiqendra do godasë brigjet indoneziane.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet