Xhaka drejt largimit nga Kombëtarja ?! Ja çfare ka ndodhur

Sport

Ka një çështje te kombëtarja shqiptare në prag të dy ndeshjeve ndaj Andorrës dhe Francës dhe protagonist është sërish, Taulant Xhaka. Mesfushori kuqezi ka refuzuar ftesën e trajnerit Reja dhe nuk është paraqitur në grumbullim.

Futbollisti ka dhënë justifikimin se ka pësuar një dëmtim me Bazelin. Gjë e cila dukshëm ka lënë një shije të hidhur te stafi i kuqezinjve, shkruan “Panorama Sport”.

Situata mes palëve, duket të jetë “ftohur” aq shumë,. saqë stafi i Kombëtares nuk ka dhënë as shpjegim për lojtarin, për mungesën e tij dhe as ka njoftuar nëse do të ketë një tjetër që do të afrohet apo jo.

Kjo sjellje e Xhakës, lidhet me ftesën që i ka shkuar mesfushorit. Fillimisht ai është programuar për listën në pritje.

Ky rast i përsëritur, mesfushorit të Bazelit duket se i ka sjellë një irritim, i cili e ka konsideruar mungesë vlerësimi këtë trajtim nga Kombëtarja, ndaj dhe ka ardhur refuzimi i ftesës.

ME TE LEXUARAT