Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Permbytet Himara, deti del nga vendi dhe hyn ne qytet

Situatë e pazakontë në Himarë, për shkak të motit të keq, që përfshiu sot vendin. Deti ka perparuar dukshem ne pjesen e qytetit duke permbytur deri edhe bulevardin kryesor.

Në foto duket se dallgët e mëdha të detit kanë shkatërruar gjithë shëtitoren në qytetin bregdetar.

Siç shihet nga pamjet, uji ka vërshuar në shëtitore, duke marrë para e shkatërruar gjithçka.

Prej orëve të para të mëngjesit të sotëm dhe gjatë ditës, Himara është përfshirë nga reshje të forta shiu dhe ere.

Leave A Reply

Your email address will not be published.