Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Gara me makina ku humbi jeten 17-vjecari, policia heq 20 patenta ne Sauk

Policia rrugore ka hequr 20 patenta gjate monitorimit te trafikut ne zonen e autostrades Tirane-Elbasan ne segmentin e Saukut prane TEG-ut.
Nje 17 vjecar humbi jeten pak dite me pare pikerisht ne kete aks gjate garave me makina ne zone.

NJOFTIMI I POLICISE: Rruga ?është e te gjithëve, rregulli vlen njësoj. Shpejtësia, alkooli, garat, të presin rrugëtimin e jetës?.

Vijojnë kontrollet?♂? parandaluese për aksidentet rrugore, në rrugët të cilat janë evidentuar me rrisk, për shkak të shpejtësisë ✈dhe manovrave të rrezikshme që kryejnë drejtuesit e mjeteve.

140 km/h – 180 KM/h në aksin Sauk – Teg, prej orës 20:00 deri në 22:00, ?✈✈kur fluksi i mjeteve në lëvizje është i madh.

Guxim! Vetëbesim i tepruar! Apo papërgjeshmëri ndaj jetës? Cilado qoftë arsyeja, drejtimi i mjetit në këtë mënyrë është i pa pranueshëm dhe vrastar?.

Nga verifikimet dhe monitorimet me matësin e shpejtësisë ?, në dy orë, në rrugën Interurbane Tiranë-Elbasan dhe anasjelltas janë konstatuar dhe pezulluar 22 leje drejtimi për shpejtësi ✈mbi normat e lejuara, të cilat varionin nga 140 km/h – 180 km/h ?, rrezik potencial për të shkaktuar ngjarje rrugore dhe pasoja fatale për jetën e drejtuesit, pasagjerëve, por edhe përdoruesve të tjerë të rrugës.

Respektoni rregullat e qarkullimit rrugor, mos u bej statistike rrugore?. familja ka nevoje për TY , jo për fotot dhe videot e tua?

Gara me makina ku humbi jeten 17-vjecari, policia heq 20 patenta ne Sauk

Gara me makina ku humbi jeten 17-vjecari, policia heq 20 patenta ne Sauk

Gepostet von LajmiFundit.al am Mittwoch, 13. November 2019

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet