Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Gure e gaz lotsjelles ne Unaze, arrestohen banoret e pedagoget, lendohen policet

Vazhdojne tensione mes banorëve të Astirit dhe policisë. IKMT ka nisur aksionin për shembjen e disa objekteve në këtë zonë, që preken nga ndërtimi i Unazës së Re, por banorët kanë kundërshtuar qe ne oret e para te mengjesit.

Banoret kanë bërë rezistencë, duke i goditur me gurë dhe sende të forta efektivët e policisë që ndodhen në vendngjarje.

Mesohet se ka police te lenduar nderkohe edhe te pakten dhjete banore dhe anetare te shoqerise civile jane arrestuar perfshire edhe pedagogun Ervin Goci.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet