Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Tri akuza per Agim Kajmakun, firmosi vendime edhe pas shkarkimit nga KQZ

Prokuroria e Tiranes ka ngritur tri akuza ndaj Agim Kajmakut. Lajmi u be i ditur nga burime zyrtare qe thane se Prokuroria prane Gjykates se Shkalles se Pare Tirane, ka shpallur ne kekrim me mase sigurimi “arrest me burg”, ne lidhje me hetimin qe po zhvillohet ne ngarkim te shtetasit Agim Kajmaku, i dyshuar per kryerjen e veprave penale, te “Shperdorimit te detyres”, “‘Falsifikimi i formulareve” dhe ushtirmi i funksioneve pas dhenies fund te detyres”, parashikuar nga nenet 248, 190 dhe 249 te Kodit Penal.

Organi i akuzes theksoi se kjo mase sigurimi eshte derguar per ekzekutim ne polici.

Mesohet se ish kryebashkiaku nuk eshte gjetur ne banese gjate kontrollit te kryer nga forcat e rendit.
Mesohet se Kajmaku ka firmosur vendime edhe pasi KQZ i kishte hequr mandatin ku ka shkarkuar dy nenkryetaret e bashkise.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet