Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Opozita e re bashkon votat me PS, emerohen anetaret e rinj te Kushtetueses

Me 105 vota pro Kuvendi ka emëruar dy anëtaret e reja të Gjykatës së Lartë, të cilat do të jenë Elsa Toska dhe Fjona Papajorgji.

Nga ana tjetër Arta Vorpsi është ligjërisht anëtarja më e re e Gjykatës Kushtetuese e emëruar nga KED, por nuk mund të nisë detyrën pa u betuar para Presidentit Ilir Meta, i cili ka pasur përplasje të forta pikërisht për procesin e përzgjedhjes së anëtareve të GJ,Kushtetuese.

Votimi në Kuvend tregoi dhe njëherë tjetër se opozita e re është pothuajse fasadë, pasi pavarësisht debateve të fillimit, votat tregojnë se pjesa më e madhe e saj ka votuar pro anëtarëve të reja të Gjykatës Kushtetuese.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet