Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Dalin mesazhet e ministres me kolegun ne Parlament: Balluku: Si ta shkulim ate p…lle

Ministrja Belinda Balluku është filmuar nga kamerat e A2 CNN, teksa shkëmbente mesazhe në celular me deputetin socialist, Sadi Vorpsi.

Në mesazhe shihet se si ajo po “thur një plan të errët” për largimin e Fiqiri Ismailit, kryebashkiakut të Vorës.

Balluku:Po Fiqo o Zot me këtë p*llën që po flet (Fiqiri Ismaili – Vorë).

Vorpsi: Ha, ha.

Balluku: Si do e shkulim nga aty atë p***?

Vorpsi: Vështirë, por jo e pamundur. Ishallah po e nxjerrin jashtë me interpretimin e ligjit për tre mandate.

Balluku:Po ashtu na dalin dhe tanët.

Pas këtyre mesazhqenë të vetmet Rilindja vendosi të kandidojë në Vorë një person me rekorde kriminale, megjithëse garonte e vetme. Jo vetëm kaq, por kur opozita e denoncoi Kajmakun, kryeministri Edi Rama u investua për ta mbrojtur personalisht me stilin e tij duke vënë në lojë opozitën: “Gjiza, kosi, kajmaku…”.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet