Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

UAU, policet britanike kapin shqiptaret duke kultivuar hashash ne brenda ne shtepi

Dy shtetas shqiptare u arrestuan me akuzen se kultivonin lende narkotike. Polica britanike ushtroi kontrollin në apartament gjeti më shumë se 300 bimë kanabisi të cilat kultivoheshin në çdo dhomë të apartamentit.

Policia ka filmuar gjithçka që nga momenti i hyrjes në këtë apartament. Prokurori që ka nën hetim këtë çështje njoftoi se ishin gjetur një sasi e konsiderueshme bimësh me lëndë narkotike të cilat ishin gati për tregtim.

Në video shihet momenti kur policia hyn në banesën e shqiptarëve dhe arreston në flagrancë Bekim Selmanin 27 vjeç, ndërsa ishte duke u kujdesur për bimët narkotike. Në banesë u arrestua edhe 26 vjeçari Pashko Paluca.

Në total policia sekuestro 321 bimë narkotike. Mësohet se Pashko nuk ka pranuar tu përgjigjet pyetjeve ndërsa Selmani ka thënë se do të fitonin rreth 5 mijë deri në 6 mijë paund kur bimët të maturoheshin. Ata kanë refuzuar të thonë se për kë punonin.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet