Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Qeni endacak me ‘vetulla prej njeriu’ behet vip ne internet

Qeni i bardhë, i gjetur duke u endur rrugëve të Bratsk, Rusi, ka vetulla të zeza sipër syve të tij, duke e bërë atë të duket si një kafshë karikaturë në jetën reale por ama edhe me një tipar shumë të ngjashëm me njerëzit.

Ai më në fund nuk do të jetë duke bredhur rrugëve por është vendosur në një strehë për kafshët por punonjësit nuk kanë rezistuar të ndajnë disa foto të tij në rrjetet sociale.

Qeni i lezetshëm u gjet duke bredhur në rrugët e qytetit të Bratsk në rajonin e Irkutsk Oblast në Rusinë jug-qendrore.

Ai është dërguar në strehën e kafshëve Dobriye Ruki dhe ka pritur për birësim.

Vullnetarët ngarkuan fotografi duke kapur tiparet e mrekullueshme të qenit një palë vetulla të trasha të zeza që dukeshin sipër syve.

Ngjyra e errët hedh një kontrast me pjesën tjetër të leshit të saj të bardhë, dhe kafsha është bërë hit në internet.

 

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet