Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Moti i keq godet Britanine, vershimet e ujit i marrin jeten nje gruaje

Britania është përfshirë nga reshjet dhe përmbytjet të cilat kanë shkaktuar një viktimë dhe evakuimin e dhjetëra banorëve. Situata më kritike është në veri të vendit ku transporti është në gjendje kaotike.

Viktima është një grua, banore në kontenë e Derbshajër, e cila u rrembye nga vërshimet e ujit të lumit Deruent, sipas asaj që raportojnë mediat britanike

Situatë alarmante është sinjalizuar dhe në zonën e Donkaster, ku lumi Don doli nga shtrati dhe disa banorë pranë zonës janë evakuuar. Transporti në veri të vendit është në kaos si në rrugë, hekurudhë ku shumë udhëtime janë anuluar.

Zyra e metereologjisë shpalli rreth qindra alarme në të gjithë Mbretërinë e Bashkuar nga të cilat gjashtë konsiderohen të rënda.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet