Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

“Air Albania” blen emrin e stadiumit kombetar, FSHF merr 650 mije euro ne vit deri ne 2024

Stadiumi Kombetar shqiptar do te kete emrin e kompanise ajrore te sponsorizuar nga qeveria shqiptare.

“Air Albania Arena” do të quhet stadiumi i ri, që pritet të hapë portat më 17 nëntor në ndeshjen me Francën.

 

Sipas njoftimeve te dites se sotme, FSHF ka zyrtarizuar ofertën fituese për t’i vënë ofertën emrin stadiumit.

 

Cmimi me te cilin eshte shitur emri i Arenes Kometare mesohet se do te jete 650 mijë euro në vit për 5 vite do të jetë përfitimi që do të marrë federata.

 

Kontrata do të nënshkruhet të hënën me përfaqësuesit e kompanisë ajrore. Kjo shifër është konfirmuar.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet